سیل در Ahrweiler مزارع را شست

جاده‌ی منتهی به روستای سیل‌زده‌ی Schuld کاملا ویران شده و خبرگزاری‌های آلمان، وضعیت منطقه‌ی Ahrweiler را اسفناک توصیف می‌کنند. سیل و گل‌ولای شهر را ویران کرده، عده‌ای ناپدید شده‌اند و مزارع و خانه‌ها تقریباً همگی به ویرانه‌ای تبدیل شده‌اند. پلیس و نیروهای آتش‌نشانی در جای‌جای منطقه حاضر هستند.

براساس اعلام وزیر امور داخلی Rheinland-Pfalz، راجر لونتس (از حزب SPD) آمار کشته‌شدگان در نواحی شمالی این ایالت به ۵نفر رسیده که همگی از ساکنین Ahrweiler بوده‌اند. ۵۰ تا ۷۰نفر نیز در همین منطقه ناپدید شده‌اند که گمان می‌رود همگی کشته شده باشند.

در Dümpelfeld که یکی از مناطق اصلی Ahrweiler به‌شمار می‌رود، ساکنین با استفاده از بیل و یک بیل مکانیکی مشغول پاکسازی راه‌های کوهستانی از سنگ‌هایی هستند که سیل دیشب در مسیر با خود جابه‌جا کرده هستند. گل‌ولای حاصل از سیل، مطابق توصیفات مردم محلی، مانند یک کف قهوه‌ای رنگ منطقه را پوشانده است.

براساس اعلام پلیس، تنها در روستای Schuld چندین نفر مفقود شده و ۴ خانه به‌طور کامل و ۲ خانه هم تاحدود زیادی براثر سیل دیشب ویران شده‌اند. تعداد بسیار زیادی از خانه‌های دیگر نیز وضعیت ناپایداری داشته و سکونت در آن‌ها شدیدا خطرناک است. تعداد از مردم روی سقف خانه‌ها پناه گرفته‌اند که برای نجات آن‌ها، یک هلیکوپتر پلیس از اوایل صبح تاکنون به‌طور مداوم درحال پرواز است.

در کنار همه‌ی این مسائل، آنتن‌های موبایل نیز در منطقه قطع شده‌اند. منابع آب و شبکه آبرسانی دچار مشکل هستند و برقراری تماس با پلیس و آتش‌نشانی در گستره‌ی هجوم سیل غیرممکن است. مالو دریر، نخست‌وزیر Rheinland-Pfalz (از حزب SPD) در جلسه صبح امروز، اوضاع را بحرانی توصیف کرده‌است. او همچنین از کمک ۲۰۰ سرباز ارتش آلمان برای بهبود اوضاع خبر داد.

سیل و سرریز آب به‌شهر Tierer نیز رسیده است. رودخانه‌ی Kyll که یکی از شاخه‌های Mosel محسوب می‌شود در مرکز منطقه‌ی Ehrang طغیان کرده و ۱۶۰۰نفر از مردم شهر از خانه‌های خود تخلیه شده‌اند. ویدئویی که توسط شهرداری منطقه منتشر شده، نشان می‌دهد که چگونه آتش‌نشانان با ایستادن روی سقف ماشین آتشنشانی و پرتاب لاستیک برای سیل‌زده‌ها، سعی بر نجات آن‌ها دارند. برق بخش‌های اصلی Tierer قطع شده و براساس گزارش‌ها تا این لحظه، سه نفر در سیلاب گیر افتاده‌اند که به‌دلیل شدت جریان آب، نجات آن‌ها غیرممکن است.

بروزرسانی ۹ مرداد ۱۴۰۰:

تعداد کشته‌شدگان به ۱۸۲نفر در کل آلمان رسیده و ۵۹نفر نیز کماکان در منطقه Ahrweiler مفقود هستند (منبع).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *